browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kraków: czuwanie czcicieli Ojca Pio

Dodane przez dnia 28 sierpnia 2013

Około pięć tysięcy czcicieli Ojca Pio w nocy z soboty na niedzielę zgromadziło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach na XI czuwaniu ze Świętym Kapucynem. Hasłem spotkania były słowa: „Bądźcie moimi świadkami”.

Na początku spotkania licznie zebranych wiernych, którzy przybyli m.in. z Bytomia, Lublina, Tarnowa, Krosna oraz Piły, przywitał o. Tomasz Duszyc OFMCap, odpowiedzialny za organizację wydarzenia. Kapucyn poprosił o pomoc w dobrym przeżyciu modlitwy Matkę Bożą. Zebrani w świątyni wspólnie odmówili dziesiątek różańca.

Po modlitwie konferencję wygłosił gość spotkania – o. Nazario Vasciarelli OFMCap, który był gwardianem klasztoru w San Giovanni Rotondo i pierwszym rektorem Sanktuarium Ojca Pio. O. Vasciarelli przypomniał zebranym, że tegoroczne spotkanie odbywa się w Roku Wiary. W tym kontekście mówił o Ojcu Pio jako o człowieku, który przez całe życie dojrzewał w wierze i tą wiarą dzielił się z innymi. Kapucyn przypomniał jeden z listów Ojca Pio, w którym pisał, że już jako nastolatek otrzymał od Pana Boga zadanie: „uświęć się i uświęcaj innych”.

Przedstawiając życiorys Ojca Pio o. Vasciarelli pokazywał zebranym w łagiewnickiej bazylice, że Stygmatyk, choć czuł przy sobie obecność Pana Jezusa, Matki Bożej, Anioła Stróża, a także św. Franciszka z Asyżu, to jednocześnie toczył wielkie i ciężkie walki z demonem. – Ten trudny czas potrafił jednak dobrze przeżyć i zwyciężyć, bo był człowiekiem wiary – mówił.

O północy została odprawiona Msza św., następnie odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od godz. 3.00 do 5.00 trwało czuwanie modlitewne, które poprowadziła wspólnota „Charisma” z Krakowa.

– W naszym spotkaniu uczestniczyli czciciele Ojca Pio z całej Polski. Można pytać dlaczego przyjeżdżają tu i całą noc czuwają. Odpowiedź jest jedna – robią to z wdzięczności za otrzymane łaski od naszego Świętego Współbrata – podkreśla br. Paweł Teperski OFMCap.

pam

Źródło: PCh24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>