browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Relikwie św. Ojca Pio w lutym 2016 zostaną wystawione w Petrelcinie

Dodane przez dnia 3 listopada 2015

relikwie ojciec pio

Niebywałą wiadomością podzielił się z czcicielami św. Ojca Pio serwis polskiego Episkopatu. Już wkrótce w rodzinnym mieście świętego – włoskiej Petrelcinie – będzie można zobaczyć relikwie Ojca Pio. To element obchodów Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, który decyzją papieża Franciszka rozpocznie się już za 2 miesiące.

Od 11 do 14 lutego 2016 roku relikwie Ojca Pio zostaną wystawione w Pietrelcinie. Miejscowi kapucyni nazywają to wydarzenie „wielkim błogosławieństwem” i „powrotem Świętego do domu”. Spodziewają się, że do tej niewielkiej miejscowości przybędą z tej okazji rzesze wiernych z całej okolicy.

Wystawienie będzie możliwe dzięki specjalnemu pozwoleniu Papieża Franciszka, który zgodził się na to, by po pielgrzymce do Watykanu Święty Kapucyn nawiedził także swą rodzinną miejscowość. W sobotę 6 lutego w Watykanie odbędzie się spotkanie grup modlitewnych św. Ojca Pio, a cztery dni później – w Środę Popielcową – w obecności relikwii tego świętego zakonnika Franciszek roześle na świat misjonarzy Bożego Miłosierdzia.

Przypomnijmy, iż cudotwórca i mistyk zakonu Braci Mniejszych Kapucynów został uznany świętym przez papieża Jana Pawła II w roku 2002. Ciało świętego w nienaruszonym stanie przebywa w miejscowości San Giovanni Rotondo we Włoszech, gdzie co roku nawiedzają je miliony pielgrzymów.

 

Źródło: Opoka.org.pl

One Response to Relikwie św. Ojca Pio w lutym 2016 zostaną wystawione w Petrelcinie

  1. Dorota

    Wydaje mi się, że informacja jest mało precyzyjna. W Pietrelcinie od dawna są relikwie św. Ojca Pio. Są to: rękawiczka, pukiel włosów i strupy z ran. Tym razem chodzi o ciało św. Ojca Pio. Podobnie jak włosy czy strupy – relikwie I stopnia.

    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>