browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Św. Ojciec Pio ze swoim znaczkiem pocztowym

Dodane przez dnia 14 czerwca 2018

swiety_ojciec_pio_koperta_fdc-e152898448118116 czerwca Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek poświęcony św. Ojcu Pio. Emisja została przygotowana z okazji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez świętego z Pietrelciny oraz w 50. rocznicę jego śmierci.

Na znaczku zobaczymy wizerunek uśmiechniętego świętego Ojca Pio oraz kontur dłoni z czerwonym punktem na środku, który symbolizuje rany Jezusa Chrystusa. Autorką projektu jest plastyk Marzanna Dąbrowska. Znaczek o wartości 2,60 zł zostanie wydany w nakładzie 100 000 sztuk.

Znaczek ma być jednym z darów w czasie ceremonii XVI Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w nocy z 16 na 17 czerwca. Na czuwanie zostaną przywiezione relikwie św. Ojca Pio: rękawica z prawej dłoni, zakrywająca stygmat oraz zakrwawiona chusta, która zakrywała stygmat w jego boku.

–  Poczta Polska swoim wydawnictwem filatelistycznym oddaje hołd znanemu w Polsce włoskiemu świętemu. Naszym zamiarem było, aby znaczek, tak jak życie i stygmaty św. Pio z Pietrelciny, był wyjątkowy i ukazywał postać świętego tak, jak go zapamiętali licznie odwiedzający go pielgrzymi – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>