browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zobaczyć świętego

Posted by on 22 października 2012

W 2008 roku, w 40. rocznicę śmierci św. Ojca Pio i przeżywaliśmy doniosłe wydarzenia związane z ekshumacją oraz wystawieniem do publicznej czci relikwii jego ciała. Nic zatem dziwnego, że kolejny raz odżył kult tej niezwykłej postaci. Do San Giovanni Rotondo każdego dnia przyjeżdżały tłumy by zobaczyć Świętego.

Relikwie ojca Pio przywołują w pamięci całe dobro, jakiego dokonał pośród nas – mówił kardynał José Saraiva Martins, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w czasie uroczystej Eucharystii, która zainicjowała oficjalne wystawienie doczesnych szczątków ojca Pio. W liturgii sprawowanej w San Giovanni Rotondo wzięło udział 15 tysięcy czcicieliświętego stygmatyka, przybyłych z całego świata. Kardynał Saraiva Martins przypomniał, że do grobu ojca Pio co roku ściągają miliony wiernych spragnionych prawdy, pocieszenia i nawrócenia. – Teraz, wraz z wystawieniem jego doczesnych szczątków, rozpoczyna się czas szczególnie intensywnego pielgrzymowania. Dla wszystkich będzie to głębokie wewnętrzne przeżycie – podkreślał kardynał.

Kaznodzieja przypomniał, że chrześcijanie stający w obliczu tajemnicy śmierci, wezwani są do zrozumienia, że to, co widzialne, nie jest całym życiem. – Ciało jest tutaj, ale ojciec Pio to nie tylko doczesne szczątki: w istocie on, który żył w pełnej jedności z Jezusem ukrzyżowanym, teraz żyje w ostatecznej komunii ze zmartwychwstałym Jezusem. (…) Relikwie zachęcają nas (…) do spojrzenia w przyszłość, do odnowienia wiary w zmartwychwstanie ciała, kiedy Bóg powróci w chwale. Relikwie są zapowiedzią nowego stworzenia, które narodzi się z jedności ze Zmartwychwstałym. Odkąd poinformowano, że ciało ojca Pio zostanie wystawione w krypcie na terenie San Giovanni Rotondo, do sanktuarium telefonowali ludzie z całego świata z prośbą o informacje. Widząc tak wielkie zainteresowanie, bracia kapucyni postanowili, że ciało św. ojca Pio będzie wystawione aż do 41. rocznicy jego śmierci, czyli do 23 września 2009 roku. Dzięki temu do tych szczególnych relikwii mogła przybyć duża rzesza ludzi, a kult się rozwijał, na chwałę Bożą…

Więcej przeczytasz w książce Giovanniego Cavagnariego pt. „Ojciec Pio. Droga do świętości”. Książkę można zamówić na stronie ojciec-pio.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *