Św. Ojciec Pio ze swoim znaczkiem pocztowym

16 czerwca Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek poświęcony św. Ojcu Pio. Emisja została przygotowana z okazji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez świętego z Pietrelciny oraz w 50. rocznicę jego śmierci.

Na znaczku zobaczymy wizerunek uśmiechniętego świętego Ojca Pio oraz kontur dłoni z czerwonym punktem na środku, który symbolizuje rany Jezusa Chrystusa. Autorką projektu jest plastyk Marzanna Dąbrowska. Znaczek o wartości 2,60 zł zostanie wydany w nakładzie 100 000 sztuk.

Kaplice dla Sudanu: dar chrześcijańskich serc

Znaczek ma być jednym z darów w czasie ceremonii XVI Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w nocy z 16 na 17 czerwca. Na czuwanie zostaną przywiezione relikwie św. Ojca Pio: rękawica z prawej dłoni, zakrywająca stygmat oraz zakrwawiona chusta, która zakrywała stygmat w jego boku.

–  Poczta Polska swoim wydawnictwem filatelistycznym oddaje hołd znanemu w Polsce włoskiemu świętemu. Naszym zamiarem było, aby znaczek, tak jak życie i stygmaty św. Pio z Pietrelciny, był wyjątkowy i ukazywał postać świętego tak, jak go zapamiętali licznie odwiedzający go pielgrzymi – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.