Jak Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi promuje postać św. Ojca Pio?

Święty Ojciec Pio to postać, która wzbudza ogromny szacunek i podziw wśród katolików na całym świecie. Jego życie, nawrócenie i dary mistyczne przyciągają uwagę milionów ludzi, a jego przykład i nauki są wciąż aktualne i inspirujące. Dlatego też na polskim rynku wydawniczym pojawiają się coraz ciekawsze pozycje traktujące o Ojcu Pio.

Święty Ojciec Pio urodził się w 1887 roku we włoskiej Pietrelcinie i już jako dziecko przejawiał wyjątkowe zdolności duchowe. W wieku 15 lat wstąpił do zakonu kapucynów i rozpoczął studia filozoficzne i teologiczne. Po ich ukończeniu został wyświęcony na kapłana i pracował jako spowiednik, kaznodzieja i kierownik duchowy.

Jednym z najbardziej znanych darów mistycznych, którymi obdarzony był Ojciec Pio, były stygmaty, czyli rany na rękach, stopach i boku, przypominające rany Chrystusa na krzyżu. Te rany pojawiły się u niego w 1918 roku i pozostały aż do końca jego życia. Święty Ojciec Pio wielokrotnie doświadczał też wizji, a jego modlitwy i rady często okazywały się prorocze. Ojciec Pio był nie tylko mistykiem i kaznodzieją, ale też człowiekiem o wielkim sercu, którego miłość i troska dotykały wszystkich ludzi, zwłaszcza chorych i potrzebujących.

Prezes Sławomir Olejniczak i jego wkład w kult św. Ojca Pio

Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, również jest głęboko związany z postacią Ojca Pio. Wiele razy odwiedzał sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo we Włoszech, gdzie znajduje się grób świętego, i opowiadał o swoich wrażeniach z tych pielgrzymek. Olejniczak podkreślał, że dla niego Ojciec Pio był przede wszystkim człowiekiem modlitwy, ale też człowiekiem wielkiego serca, który żywo interesował się życiem każdej osoby, która do niego przychodziła.

Dzisiaj, ponad 50 lat po śmierci Ojca Pio, jego nauki i przykład wciąż są ważne dla milionów ludzi na całym świecie. Dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi kierowane przez Sławomira Olejniczaka prowadzi wiele kampanii, mających na celu popularyzowanie wiedzy o tej wyjątkowej postaci, wydaje książki i broszury na jego temat, czy pośredniczy w przekazywaniu prób i podziękowań do San Giovani Rotondo, umożliwiając bezpośredni kontakt polskich katolików z centrum kultu tego wspaniałego świętego.

Najnowszą z publikacji na ten temat jest „Święty Ojciec Pio. Cudotwórca pośród nas”. To zupełnie nowa książka o świętym Pio, wydana przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w 2022 r., której autorem jest Paweł Lelek. Jak napisał prezes Sławomir Olejniczak w liście kierowanym do osób zamawiających tę książkę, „doświadczyłem jego duchowej opieki oraz wstawiennictwa u Boga w wielu sprawach. Znam też osoby, które oddały się pod opiekę tego wyjątkowego świętego. Efekty były zauważalne niemal od razu”. Na blisko 100 stronach autor przypomina najważniejsze fakty z życiorysu Ojca Pio oraz historię otrzymania przez niego broczących krwią stygmatów. To niezwykle poruszająca opowieść, która może skłonić do nawrócenia niejednego grzesznika.

Więcej o tej publikacji napisaliśmy na naszym blogu w tym artykule.