Miłość Boga jest nierozerwalnie związana z cierpieniem, a przyjmowanie owych niedogodności ze względu na Boga, jest najlepszą drogą duszy do osiągnięcia jedności z Nim – taką dewizą życiową kierował się Ojciec Pio. Postać tego Świętego Stygmatyka przybliża wydana nakładem Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi książka pt. „Święty Ojciec Pio. Cudotwórca pośród nas”.
Uzdrowienia – świadectwa świętości naszych patronów
Kościół potwierdzając świętość kandydata na ołtarze przedstawia cudowne wydarzenia, jakie miały miejsce za sprawą jego wstawiennictwa. Wiemy jednak doskonale, że są tacy święci, którzy słyną wyjątkowo wielką liczbą cudów czynionych zarówno za życia, jak i po śmierci. Nawet u nas, w Polsce, przykład niedawnej beatyfikacji z września 2021 r., a więc wyniesienia na ołtarze Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego to historia cudu uczynionego osiem lat po jego śmierci. Kard. Wyszyński miał udział w niewytłumaczalnym medycznie uzdrowieniu z raka krtani śmiertelnie chorej kobiety.
Dzięki takim, nawet pojedynczym, rzadko spotykanym zjawiskom, wielu świętych stało się znanych jako szczególnie skuteczni orędownicy, do których modły zanoszone są na całym świecie. Bywali i tacy, których całe życie było jednym, wielkim cudem… Do nich niewątpliwie zaliczał się Święty Ojciec Pio, stygmatyk z Pietrelciny.
Historię tego niezwykłego Bożego Człowieka, cuda jakie wydarzyły się dzięki jego orędownictwu opisuje najnowsza książka pt. „Święty Ojciec Pio. Cudotwórca pośród nas”, przygotowana przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.
Poznaj Świętego Ojca Pio
To zupełnie nowa książka, nawiązująca stylem i narracją do znanej i lubianej pozycji sprzed 20 lat autorstwa Giovanniego Cavagnariego. Nowa publikacja prowadzi nas od miejsca, w którym wychował się Święty Stygmatyk. Trafiamy zatem do Włoch, kraju przez wieki niezwykle ważnego na mapie Kościoła katolickiego. Poznajemy młodość świętego i rozwój jego życia duchowego w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Książka przybliża posługę kapłańską o. Pio, jego cielesne i duchowe zmagania, historię otrzymania stygmatów oraz wspomniane już cuda dziejące się za jego orędownictwem. Temu zagadnieniu poświęcony został cały rozdział książki.
W publikacji Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi znajdziemy też złote myśli świętego, który kazań nie głosił, ale pozostawił po sobie dziennik duchowy i listy. Dziś, dzięki archiwom sanktuarium w San Giovanni Rotondo, możemy z nich czerpać całymi garściami i wzrastać duchowo.
olm