Księga z nazwiskami polskich czcicieli Maryi trafiła do Fatimy

Na początku października 2023 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Księdza Skargi – wydawcy licznych książek o świętych, w tym także o Ojcu Pio – złożyli w Fatimie księgę z nazwiskami osób biorących udział w kampanii „Różaniec – cudowny Dar Maryi”.

Uroczyste złożenie księgi w Kaplicy Objawień, gdzie Matka Boża objawiała się Pastuszkom od maja do października 1917 r. jest zwieńczeniem kampanii, podczas której kilka tysięcy osób zdecydowało się na osobisty akt oddania Sercu Jezusowemu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Akt oddania to jedna z tradycyjnych praktyk modlitewnych, z której korzystają wierni nawiedzający sanktuaria lub zwracający się drogą korespondencyjną, gdy są w pilnej potrzebie.

Odpowiadając na apel Stowarzyszenia Księdza Skargi, akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oficjalnie odmówiło 3900 osób. Ich nazwiska trafiły do skarbca Sanktuarium w portugalskiej Fatimie.

Wezwania do modlitwy

SKCh im. Ks. Piotra Skargi rozesłało do domów ponad 139 tys. polskich katolików starannie przygotowane książeczki z pięknymi rozważaniami różańcowymi, cytatami z Pisma Świętego oraz obrazkami przedstawiającymi sceny tajemnic Różańca. W publikacji znalazła się również formuła zawierzenia wraz z instrukcją nabożeństwa św. Ludwika.

Aby wziąć udział w kampanii, potwierdzenie odmówienia Aktu można było wypełnić i odesłać do Stowarzyszenia. Nazwiska tych osób znalazły się w księdze złożonej u stóp Matki Bożej w miejscu objawień z 1917 r. Okładka księgi jest bogato zdobiona złotymi i srebrnymi wzorami, z metalową płaskorzeźbą przedstawiającą scenę objawienia Matki Bożej fatimskim pastuszkom. Księgę z nazwiskami polskich katolików złożyli przedstawiciele Stowarzyszenia Księdza Skargi przebywający z pielgrzymką w Fatimie w dniach 30.09-4.10 2023 r.

W intencjach uczestników akcji zostały odprawione również cztery Msze Święte, którym przewodniczył kapłan – duchowy opiekun wyjazdu. Pielgrzymi zawierzali również ich intencje w codziennych nabożeństwach różańcowych.