Osoba świętego Ojca Pio utrwaliła się w historii Kościoła nie tylko w licznych relacjach świadków, książkach i artykułach. To również zbiór unikatowych ilustracji ze świętym w roli głównej, który trafił na karty nowo wydanego albumu. Jego wydawcą jest znane stowarzyszenie katolików świeckich z Krakowa.
Mowa o wydanym w maju 2018 roku albumie „Święty Ojciec Pio. Wysłannik niebios”. Okazją do wydania publikacji była 50. rocznica śmierci świętego zakonnika. Album cieszył się tak dużą popularnością, że wydawca zdecydował się na jego reedycję po niespełna dwóch latach.
Nie może to dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę społeczne zainteresowanie treściami związanymi z Ojcem Pio dostępnymi w sieci, czy też publikacjami, filmami DVD itp. materiałami. W samej tylko wyszukiwarce Google każdego miesiąca informacji o świętym stygmatyku poszukuje średnio ponad 50 tysięcy osób.
Album wydany przez Stowarzyszenie Piotra Skargi zawiera treść napisaną przez Bogusława Bajora i Michała Wikła oraz – jak przystało na format albumowy – jest opatrzony kilkudziesięcioma fotografiami.
Gdzie robiono zdjęcia Ojcu Pio? Ten album to pokazuje
Ojcu Pio robiono zdjęcia w różnych okolicznościach. Wśród fotografujących byli fotoreporterzy, jak również zwykli pielgrzymi oraz jego przyjaciele. Znaczna ich część to fotografie świętego kapłana odprawiającego Mszę Świętą przy ołtarzu, czy też spowiadającego w konfesjonale. Były to czynności zajmującego świętego na wiele godzin, obrazujące jego mistyczną więź z Bogiem. Warto dodać, iż Ojciec Pio przez wiele lat miał problem z ogromną liczbą chętnych do wyspowiadania się u niego.
W albumie nie zabrakło także fotografii niezwykle wymownych i zarazem ilustrujących wielkość świętego kapucyna: krwawiących ran obecnych całymi latami na różnych częściach ciała. Najczęściej fotografowano dłonie, choć zachowały się także zdjęcia nóg. Całość publikacji dopełniają fotografie miejsc związanych ze świętym.
Stowarzyszenie Piotra Skargi podało dane o dystrybucji albumu
Album „Święty Ojciec Pio. Wysłannik niebios” został wydany przez krakowskie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pozycja liczy 156 stron w formacie poziomym A4. Tak jak wspomnieliśmy, jest bardzo bogata w zdjęcia, ilustracje i malowidła – w sumie w środku albumu zamieszczono ich ponad 60.
„Wysłannika Niebios” można otrzymać na stronie prowadzonej przez Stowarzyszenie Piotra Skargi – pod adresem swiety-pio.pl. Z racji charakteru pozarządowej, niekomercyjnej działalności Stowarzyszenia, album nie trafił nigdy do sprzedaży.
Przeczytaj także: Ojciec Pio – co zobaczył w swoich wizjach?