Kraków: czuwanie czcicieli Ojca Pio

Około pięć tysięcy czcicieli Ojca Pio w nocy z soboty na niedzielę zgromadziło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach na XI czuwaniu ze Świętym Kapucynem. Hasłem spotkania były słowa: „Bądźcie moimi świadkami”.

Na początku spotkania licznie zebranych wiernych, którzy przybyli m.in. z Bytomia, Lublina, Tarnowa, Krosna oraz Piły, przywitał o. Tomasz Duszyc OFMCap, odpowiedzialny za organizację wydarzenia. Kapucyn poprosił o pomoc w dobrym przeżyciu modlitwy Matkę Bożą. Zebrani w świątyni wspólnie odmówili dziesiątek różańca.

Po modlitwie konferencję wygłosił gość spotkania – o. Nazario Vasciarelli OFMCap, który był gwardianem klasztoru w San Giovanni Rotondo i pierwszym rektorem Sanktuarium Ojca Pio. O. Vasciarelli przypomniał zebranym, że tegoroczne spotkanie odbywa się w Roku Wiary. W tym kontekście mówił o Ojcu Pio jako o człowieku, który przez całe życie dojrzewał w wierze i tą wiarą dzielił się z innymi. Kapucyn przypomniał jeden z listów Ojca Pio, w którym pisał, że już jako nastolatek otrzymał od Pana Boga zadanie: „uświęć się i uświęcaj innych”.

Święty Ojciec Pio na zdjęciach – nowa publikacja Instytutu Ks. Skargi

Przedstawiając życiorys Ojca Pio o. Vasciarelli pokazywał zebranym w łagiewnickiej bazylice, że Stygmatyk, choć czuł przy sobie obecność Pana Jezusa, Matki Bożej, Anioła Stróża, a także św. Franciszka z Asyżu, to jednocześnie toczył wielkie i ciężkie walki z demonem. – Ten trudny czas potrafił jednak dobrze przeżyć i zwyciężyć, bo był człowiekiem wiary – mówił.

O północy została odprawiona Msza św., następnie odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od godz. 3.00 do 5.00 trwało czuwanie modlitewne, które poprowadziła wspólnota „Charisma” z Krakowa.

– W naszym spotkaniu uczestniczyli czciciele Ojca Pio z całej Polski. Można pytać dlaczego przyjeżdżają tu i całą noc czuwają. Odpowiedź jest jedna – robią to z wdzięczności za otrzymane łaski od naszego Świętego Współbrata – podkreśla br. Paweł Teperski OFMCap.

pam

Źródło: PCh24.pl