Nowa kampania (z książką) o Ojcu Pio

Święty ojciec Pio dla wielu pozostaje niedoścignionym przykładem pokory i prawdziwego zaufania Bożemu prowadzeniu. Nieco ponad 50 lat po jego śmierci świat nadal ma wiele do odkrycia w tej niezwykłej postaci.

Francesco Forgione już w młodym wieku odkrył w sobie głos wołającego go Pana. Dzięki heroicznej postawie ojca, który wyjechał za granicę aby zapracować na edukację syna, przyszły święty mógł w wieku 15 lat wstąpić do franciszkańskiego zakonu kapucynów. Przyjął imię świętego patrona rodzinnej Pietrelciny, św. Papieża Piusa V (Pio). To imię stało się prawdziwie jego tożsamością aż do śmierci umacniając go pośród trudności.

Módl się, nie martw się

Ojciec Pio często powtarzał “módl się, wierz i nie martw się”, gdy tylko ktoś prosił o poradę duchową. Wyznaczył jasną drogę pięciu zasad wzrostu na drodze wiary tj.: codzienna Komunia święta, spowiedź raz w tygodniu, dwa razy dziennie medytacja, duchowe czytanie i codzienny rachunek sumienia. Te proste zasady miały stać się lekarstwem na pogrążony w pysze i zagubiony w egocentryzmie świat. Święty z Pietrelciny był obdarzony nadzwyczajnymi wizjami Jezusa, Maryi, świętych oraz własnego Anioła Stróża. Uważał jednak, że każdy katolik może dostąpić tej łaski spotykania Boga, Maryi i świętych.

NIewiarygodna jest pokora i cierpliwość z jaką przyjmował własne choroby, oraz liczne zarzuty władz kościelnych czy nawet własnych współbraci. Dużo wycierpiał braku życzliwości a nawet oskarżenia o sprzeniewierzanie się ślubom zakonnym i wierze katolickiej, niemniej trwał wiernie w Bogu, bo jak twierdził, zawsze Jezus z nim był i go umacniał.

Stowarzyszenie kultury chrześcijańskiej

Stowarzyszenie Piotra Skargi pragnie przybliżyć raz jeszcze postać tego pokornego świętego, poprzez nową książkę. Autorzy Bogusław Bajor i Michał Wikieł w książce pt.: “Ojciec Pio. Naznaczony przez Boga” pokazują historię zwykłego człowieka, w którym tak obficie okazała się łaska Boga nad światem. Wierzymy, że ten niezwykły obraz duchowy świętego kapucyna skłoni serca wiernych do prawdziwego kultu Boga w Eucharystii, oraz dawania prawdziwego chrześcijańskiego świadectwa Jego obecności.